Autor Zpráva
Europsky_Dzigolo
Profil
Cauko ak zapisem do db cisla co mi vyjdu z time() tak je mozne aby sa tam zapisalo rovnake cislo?
je moze ze time() vyhodi niekedy cislo, ktore uz niekedy vyhodilo?
Aj keby tam je pravdepodobnost 0.000000000001% ale je to mozne alebo nie?
Yur4Y
Profil
To číslo je počet sekúnd od 1.1.1970, teda nie, nie je to možné. Možno ak zapíšete záznam do DB, zmeníte čas na serveri a znova zapíšete iný záznam, tak by sa to stať mohlo, ale trafiť sa na sekundu presne...?
TomášK
Profil
Nalákal mě sem překlep v názvu :) Pokud tu funkci zavoláš dvakrát v jedné vteřině, pak vrátí ten samý výsledek, tedy ano, je to možné. Nemusí ani měnit čas na serveru, stačí aby se ten skript vykonal za méně než vteřinu nebo aby běžely dva skripty současně.
DoubleThink
Profil *
Aj keby tam je pravdepodobnost 0.000000000001% ale je to mozne alebo nie?
Je mnohem větší, asi tak o deset řádů.
Do intervalu jedné sekundy se ti dva zápisy do databáze trefí velmi brzo - samozřejmě v závislosti na návštěvnosti.

Zkus raději microtime() nebo lépe úplně jinou koncepci.
Majkl578
Profil
co zkusit tuto funkci?
jinak time je unikatni v obdobi jedne sekundy, coz je v oblasti exekuce php scriptu dost.
Michal101
Profil *
a co takhle fce rand() ... kdyz tam vlozis rand*rand ... tak ta pravdepodobnost hodne mala
DoubleThink
Profil *
jinak time je unikatni v obdobi jedne sekundy, coz je v oblasti exekuce php scriptu dost.
Není to dost. Od určité (a ne až tak velké) návštěvnosti už běžně kolidují nešikovně zřetězené souborové operace, natožpak hodnota se sekundovým krokem.
Majkl578
Profil
DoubleThink
pochopil jsi to opacne nez jsem to myslel (mozna jsem to spatne napsal). mel jsem to na mysli tak, ze 1 sekunda je hodne a muze behem ni probehnout script mnohokrat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0