Autor Zpráva
Hrdlodus
Profil *
Zdravím,
seznamuji se s PHP, tak jsem si ho chtěl zprovoznit na počítači.
Stále nic nefungovalo, dokud jsem neohnul páteř a nezkusil instalaci na všude doporučovaný disk C. A ono se najednou začalo něco dít.

Ale já bych se přesto rád zeptal, zda lze instalovat apache, php a mysql na jiný disk (konkrétně D :-)) a fungovalo to.
Mastodont
Profil
Já mám všechno na disku D: a žádný problém.
fuckin
Profil
a proc by to jako nemelo fungovat? To jako kdyby sis hru nemohl nainstalovat jinam nez na C:\
Hrdlodus
Profil *
OK, už to jde.
Má chyba. A ještě nějaký problém, ale už to jde.

Tak jestli jde tohle vlákno smazat...
Alphard
Profil
Hrdlodus:
Tak jestli jde tohle vlákno smazat...
Běžně vlákna nemažeme, ale jestli nechcete napsat, kde byl problém a jak jste ho vyřešil, tak to tady stejně nikomu jinému nepomůže.
Hrdlodus
Profil *
Nevím, kde je problém.
Použil jsem EasyPHP a úspěšně zobrazil svou první .php stránku.
Pak jsem EasyPHP nainstaloval na D:/ a nešlo to.
Dokola jsem to přeinstalovával a jednou to šlo, podruhé ne.
Pak jsem EasyPHP nainstaloval na D:/ a fungovalo to. A o nějakou chvíli později, aniž bych něco měnil, to zas nešlo. (Ani pořádně nevím, co nešlo. Po připojeníé na http://127.0.0.1/ se zobrazila stránka s chybou.)
Odinstaloval jsem EasyPHP a opět nainstaloval a znovu to jde.

Takže poučení může být maximálně:

Na umístění nezáleží.
.php scripty ukládat do kořenového adresáře a přístup do něj je přes http://127.0.0.1/
(To totiž v knížce pro výuku jazkya PHP nenapíší. A ne v jedné knížce. Takže musím pochválit jedině Yuhůa. www.jakpsatweb.cz je snad dokonalý.)

Problém byl zejména v té neznalosti. Nikde není "postup pro dementy" a když mi to nešlo, nevěděl jsem, co dělám špatně.
A když se mi poprvé podařilo spustit .php, to jsem zrovna nainstaloval EasyPHP na C:/ a přečetl si od Yuhůa o tom kořenovém adresáři, usoudil jsem, že to bude diskem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0