Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Dobrý den

chtěl bych se zeptat jestli bych do jednoho textu mohl uložit 2 hodnoty - já vím řeknete mi array ale myslím na přechovávání v databázi nechci mít

1.sloupec
obednavek - 78

2.sloupec
obednavek-vyrizeno - 30

a když budu mít 30/78 tak nezměním nic leda zobrazím
někde sem viděl něco jako 30;78 ale potom jak by se to vybíralo
ptám se hlavně proto abych nemusel mít v databázi přbytečné místo ale abych mohl měnit obě čísla
děkuji

a děkuji za přízpěvek uživatele Bubáka - díky jeho přízpěvku jsem si začal připadat jako outsider a začal hledat chyby ve svých scriptech. Tím jsem zjistil kolik toho ještě o php nevím a začal jsem se učit PHP děkuji
Nox
Alastor_Kopal
Mít 2 hodnoty v jedné buňce je dost neohrabané...existuje myslim něco jako serializace, ale toto bych řekl že není případ, kdy to užít

Myslím že není problém to rozdělit, s tím místem zase takový problém nebude, šetřit kvůli jedné třeba smallint nebo mediumint buňce...

Pokud potřebuješ variabilní počet sloupců tak se to může řešit změnou struktury databáze tak, že budeš mít v jedné tabulce dvojice cizí klíč na typ hodnoty-hodnota,
ale je to náročnější jak na práci tak na systémové zdroje a zde by to byla atomovka na komára

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: