Autor Zpráva
Křemílek
Profil
Ahoj,
data vložená do GB se mi pomocí externího souboru ukládají do samostatného souboru gb.data. Jenže aby se tyto data mohla opětovně zobrazit na stránkách, musí se uložit zformátované, tzn. s tagama, barvama atd.

$cas = "<td width=100%><table border=1 align=center valign=top cellpadding=0 cellspacing=1 bordercolor=#00000 width=100% id=mk><tr><th bordercolor=#C0D0E2 bgcolor=#E3EAF2 class=cas><p align=left>" . Date("j. " . "m. " . "Y, " . "H:i:s") . "</p></th></tr>";
$jmeno = "<tr><th bordercolor=#000000 bgcolor=#E3EAF2 class=jmeno><div align=left>$jmeno</div></th></tr>";
$email = "<tr><th bordercolor=#C0D0E2 bgcolor=#E3EAF2 class=odkaz><div align=left>$email</A></div></th></tr>";
if ($web!="" && $web!="http://"):
$www = "<tr><th bordercolor=#C0D0E2 bgcolor=#E3EAF2 class=odkaz><div align=left><A HREF=\"$web\">$web</A></div></th></tr>";
endif;
$predmet = "<tr><th bordercolor=#C0D0E2 bgcolor=#E3EAF2 class=predmet><p align=left>$predmet</p></th></tr>";
(...)
$zprava = "<tr><th bordercolor=#000000 bgcolor=#E9E9E9 class=text><div align=left>$zprava</div></th></tr></table></td>\n";


Formátování si nevšímejte, trošku se mi to rozházelo. Toto se mi uloží do gb.data a už je v tom hokej! Na stránku guestbooku se to vypisuje takto:

<?
function Odkaz()
{
if (File_Exists ("guestbooczek.data")):
$prispevek = File("guestbooczek.data");
$strana = Ceil(Count($prispevek)/100000);

for ($x=1;$x<=$strana;$x++):
endfor;
echo "</center>";
endif;
}
Odkaz();
?>
<?
if (File_Exists ("guestbooczek.data")):
if (!IsSet($idprispevek)) $idprispevek=1;
$pocatek = $idprispevek*100000-100000;
$konec = $idprispevek*100000-1;

$prispevek = File("guestbooczek.data");
for ($i=$pocatek;$i<=$konec;$i++):
echo $prispevek[$i];
endfor;
endif;

Odkaz();
?>


Když pak chci předělat grafiku celého GB, tak se musím hrabat v gb.data jako magor a všechno přepisovat:( Chtěl bych, aby se mi to do gb.data ukládalo jako holý text, tzn.:

$cas = 2.8.2005 13:37
$jmeno = Křemílek
$email = motylek@chello.cz
$www = http://???.??
$predmet = Formátování GB
$text = pomoc
//
$cas = 1.8.2005 14:41
$jmeno = ...
...
//
...

a aby se to formátovalo až při vypisování na stránkách guestbooku.


Nevím, jak by se to mělo zapisovat do gb.data, to byla jen ukázka pro představu, že to chci bez tagů. Samozřejmě jeden celý přispěvek může být na jeden řádek.. S tim guestbookem mi pomahal kamarad, jenže mě nechal na holičkách a já si teď nevím rady:(
Oswald
Profil
Oddělil bych ty údaje na řádku nějakým oddělovačem, např ~~~ a pak při výpisu jím rozdělil ten řádek pomocí explode. Ale určitě bych to dal do databáze, pokud máš možnost.
Křemílek
Profil
no víš, ono je problém, že já php a sql nerozumím. Umím dělat ve FP a Dreamweaveru, pak někde opsat nějaké scripty a vložit to tam:( Teprve se učím a ten guestbook je zatím nad moje možnosti..
Charlie
Profil
Jestli to chces udelat pres soubor, tak je rozumne pouzit nejaky ten rozdelovac, jak rikal Oswald. Musis ale kontrolovat, kdyz ti ho tam nekdo napise a nahradit za jiny text.
Křemílek
Profil
jj, to byl nemel byt problem, ale ja hlavne potrebuji vedet, jak udelat, aby se mi to ukladalo bez formatovani (viz vyse) a formatovalo se to az pri vypisovani..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0