Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
http://magic-quest.kx.cz/game/5.txt

Tak z tohoto scriptu se dá vyčíst že po připojení do databáze ukládám polohu v sloupcích 'radek' a 'sloupec' podle toho kam uživatel jde (zjišťuji javasctiptem která klávesa byla zmáčknutá)

a teď se ptám jak omezit uživatele aby mohl šlápnout jen někam opravdu musím vypisovat

if($_GET['smer'] == 1)
{$vysledek = $sloupec-$pricteni; 

if(
($_SESSION['radek'] == 50 and $_SESSION['sloupec'] == 150) or 
($_SESSION['radek'] == 130 and $_SESSION['sloupec'] == 20) atd.)
{mysql_query("UPDATE dobro SET sloupec=$vysledek where id='$id'"); $_SESSION['sloupec'] = $vysledek;}else{}}


?
Joker
Profil
Tak to samozřejmě záleží na tom, jaká je ta omezující podmínka, kam se smí šlápnout.
tiso
Profil
Alastor_Kopal: buď si tie informácie kam môže ísť ukladaj do poľa, alebo zisti z DB že to políčko je obsadené a teda tam nemôže ísť.
Nox
Profil
Abych navázal....pokud to není tak že je to komplet volný obdélník kde se jde pohybovat a za hranice nejde, tak to klidně napevno napsat do kódu, jinak pokud třeba jde o to, že na mapě je uprostřed velký kámen, dům, atd. ... tak by asi nebylo od věci mít tabulku s políčkama, což ti zároveň umožní spoustu dalších věcí
dáš si tam x, y, pak proměnnou 1/0 jestli tam jde vstoupit a pak tam můžeš mít třeba typu enum kde budeš mít co tam je (volná plocha/prostředí/vchod/...).
Případně tam nemít tu volnou plochu, dát záznamy jen k zajímavým políčkům a pokud se záznam v db nenalezne, tak se vezme, že to je volná plocha (ikdyž nevim jestli je to úplně korektní řešení)

Pak se můžeš i odkazovat do téhle tabulky z jiných, můžeš mít tabulku s NPC postavama kde můžeš zadat jejich pozici a pak se SQL dotazem ptát, které všechny postavy jsou na určitém políčku atd.
Alastor_Kopal
Profil
Ne já mám nastylovaný div s pozadím a proměnými z databáze pozicuji
Joker
Profil
Alastor_Kopal:
Já ještě trochu rozšířím své předchozí vyjádření: Udělal bych to analogicky podle té omezující podmínky.
- Jestli podmínka vypadá "Uživatel nesmí na pole č. 5, 20 a 34 a tak je to prostě neměnné a dané", holt není jiná cesta, než to takhle zadrátovat.
- Jestli podmínka vypadá "Pole, na která uživatel nesmí, se urči takto: <algoritmus>", tak bych ten algoritmus dal do kódu
- Jestli podmínka vypadá "Nepřístupná pole se určují podle vlastností daného pole v mapě", ukládal bych informaci o přístupnosti do mapy.
Alastor_Kopal
Profil
ale já žádnou mapu nemám jenom div s pozadím na který pozicuji hráče

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0