Autor Zpráva
Ajka
Profil *
Ahojky,
udělala jsem si dotazník na stránce, ale nemohu přijít na to, jak dotazník nakódovat, aby mi došel na mail i se všemi odpověďmi. Pomůže někdo s php souborem? :( Umím v php nakódovat jen normální formulář (e-mail, zrpáva, text a to se mi odešle na mail), ale tady s tím dotazníčkem to bude asi jiné. Tady je ten dotazník, můžete kouknout: KLIKNI
Děkuji moc.
Taps
Profil
Ajka
napiš sem kod.
panther
Profil
Ajka
Pokud každý input z formuláře má „name“, po odeslání budou hodnoty v $_POST['name-formulářových-polí']. S těmi už si pak poradíš, ne?
Ajka
Profil *
Taps: čeho kód? Pokud toho formuláře, který jsem nakodovala, tak to je tady:

<? if ( Mail("mujmail@gmail.com", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>

dotazník v php nemám nakódovaný, protože nevím jak..

panther: já jsem v php začátečník.. Nebylo by možné sem ten php kód napsat? :( "name" každá hodnota v dotazníku má..
fuckin
Profil
Ajka
Rika ti neco html? Dotaznik nakodujes v html, bude ve <form>u kde mu nastavis post na tvuj skript ktery ti to odesle kam budes potrebovat.

Php je skriptovaci jazyk, nikoli "zobrazovaci".
Ajka
Profil *
fuckin: kdyby sis prohlédl odkaz, který jsem tu dávala, tak by jsi viděl, že ho už mám hotový, ale chybí mi jen php soubor na odesílání.. S tím si nevím rady.. TU je odkaz na ten můj dotazník..
fuckin
Profil
Ajka
#4
Bavis se o formulari a ukazalas php kod ktery odesle mail.
O radek niz ze nemas nakodovany dotaznik v php ptze nevis jak. A co je to nahore? Neni to nahodou soucast toho php dotazniku?

Z tohoto jsem usoudil ze v tom mas bordel.
Hodnoty z tama vem pres $_POST.
Ajka
Profil *
Ne.. Napsala jsem, že jsem zatím nakódovala v php jen formulář a poslala jsem odkaz :D Myslela jsem, že se tam přidají nějaké hodnoty a ten php soubor z formuláře se bude moct použít i na dotazník.. No to je jedno..

Prostě potřebuji nakodovat v php dotazník, aby se mi poslal na mail.. to je vše.. Jenže jak přes $_POST? Nemůžeš mi poslat celý kód prosím? Jsem v php začátečník, takže opravdu netuším jak ten dotazník nakódovat přes $_POST.. Díky moc :-)
panther
Profil
Ajka
Nebylo by možné sem ten php kód napsat?
uvedu příklad.

V kolonce „O jaké pohlaví máte zájem“ máš radio s name „forminput003“ - raději si to pojmenuj nějak smysluplně. Pokud odešleš formulář, v proměnné „$_POST['forminput003']“ budeš mít hodnotu „han“ nebo „hun“ - value u radia, které bude při odeslání zaškrtnuto.

V těle mailu si ty proměnné jednoduše vypíšeš - tuto jednu jako $_POST['forminput003']. U dalších stejně tak.


Když si místo „forminput003“ pojmenuješ ty radia jako „pohlavi“ a radia budou mít value „samice“ a „samec“, bude to přehledné a na výpise budeš mít rovnou třeba toto:

Pohlaví: $_POST['pohlavi'] -> (podle toho, co zaškrtnu, napíše: Pohlaví: samice/samec)
fuckin
Profil
<form  name="input" action="xxx" method="post"> 


nahrad treba za

<form  name="input" action="odeslimail.php" method="post"> 


a pak do souboru odeslimail.php napis
<? print_r($_POST); ?> 


a uvidis kde je co v cem ulozene.

Napriklad hodnotu tohoto
<input type="text" name="forminput001">


Budes met v souboru odeslimail.php v promenne $_POST['formaniput001'].

Takze napr kdyz do souboru odeslimail.php napisu
echo $_POST['formaniput001']

Tak me to napise hodnotu kterou zadal uzivatel pri vyplneni formulare.

Uved na sebe nejaky kontakt, jsem ochoten ti pomoci, nejlepe ICQ.
Ajka
Profil *
děkuji moc.. moje icq je 259 641 695 :-)
Eli
Profil *
For Ajka:
Ajko. Jak si udělala ten dotazník na tom tvojem webiku? Nemohla bys mi taky podobný udělat a pak mi na mail eliskasladeckova@seznam.cz pls?
Chtěla bych to takhle:
Vaše jméno:
Prostředí muzea: Dobré Průměrné Špatné
Občerstvení: -ll- (Dobré, Průměrné...)
Exponáty: -ll-
Personál: -ll-
Dostupnost na internetu: -ll-
Akce: -ll-
Odeslat

HTML pleasky
Diky předem
TomasJ
Profil
Eli:
www.jakpsatweb.cz/formulare.html, to se naučíš a dokážeš to taky...
Keeehi
Profil
Eli:
Případně se dá využít služeb googlu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0