Autor Zpráva
mrZ
Profil *
dobry den mam zhruba tento script a rad bych zmensil obrazek ktery uzivatel uploadne pres formular na web a ten zmensil a ulozil do slozky

	$informace = $_FILES["obrazek"]; //pole
			$pripona = substr($informace["name"], -3);
				if ($pripona=="jpg" || $pripona=="JPG" || $pripona=="gif"
					|| $pripona=="GIF" || $pripona=="png"	|| $pripona=="PNG"){
										
				$filename = $informace["tmp_name"];

list($width, $height) = getimagesize($filename);

$new_height = 120;
$percent = $new_height / $height;
$new_width = $width * $percent;

$image_p = imagecreatetruecolor($new_width, $new_height);
$image = imagecreatefromjpeg($filename);
imagecopyresampled($image_p, $image, 0, 0, 0, 0, $new_width, $new_height, $width, $height);						
	
						
					copy($image_p, "../img/$informace[name]");
					
					imagedestroy($image_p);		}


a hlasi mi to tyto chyby

Warning: copy() [function.copy]: Unable to access Resource id #4 in .......php on line 132
Warning: copy(Resource id #4) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in .......php on line 132

to znamena jakou funkci bych mel pouzit na zkopirovani obrazku ulozeneho v pameti (zmenseny uploadly obrazek) do slozky misto copy? predem dekuji za odpoved :)
Alphard
Profil
Obrázek (jako soubor) se musí nejdříve "vytvořit", slouží k tomu funkce imagejpeg() a analogické pro další formáty.
mrZ
Profil *
Alphard: dekuju ale funkce imagejpeg() mi obrazek rovnou vypise a i pokud ji dam rovnou do copy fnce napr copy(imagejpeg($image_p), "../img/$informace[name]"); tak mi to taky vypise ale ja bych obrazek rad ulozil ?!?
mrZ
Profil *
tedy myslim to tak ze uzivatel obrazek uploadne na web ten se zmensi a ulozi se do slozky na serveru (kdybych pridal hlavicku ze to je obrazek tak se zmensi a zepta se uzivatele jestli si chce obrazek stahnout)
Mike8748
Profil
mrZ

imagejpeg($image_p,"../img/$informace[name]");


a nauc se hledat v manualu, jsou tam uzitecny veci
mrZ
Profil *
Mike8748: dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0