Autor Zpráva
rexi
Profil *
caftě,
dva dotázky.

1) vytvářím kategorie v administraci, ale narazil jsem na problem. Potrebuju nějak seřadit tyto kategorie aby v pořadí nebyla nikdy mezera a jak je posunovat nahoru a dolu.
Mam treba 10 kategorií. Do databáze si ukládám název a pořadi. Při vytvoření zadám pouze název a jestli bude zobrazena. A otazka zní, jake mam dat defaultní pořadí ? A pak ve správci kategorií mám vypsané všechny kategorie a u nich šipky nahoru a dolú, jak mám udělat ze kdyz posunu jednu tak se zmeni i ta druha kategorie (prohodi se). Nejdulezitejsi je to aby nevznikaly mezery. ( treba poradi 1,2,5,6 atd) ma někdo nějaký nápad?

2) uživatele mám rozděleny do nékolika skupin. Skupiny mám uložené v db. Jak byste navrhli ukladat práva nejlepe do jednoho sloupečku? Někde sem vidél třeba mocninove nasobky cisla dva, kde jednotlivá práva se brala přes bitovou shodu. (&) to mě ale prijde nepraktické, nějaké lepší řešení z praxe?

Děkuju moc.
Alphard
Profil
1.
a) Defaultní pořadí není podstané, když zvolíte libovolnou pozici kromě poslední, musíte přesunout zbytek; když zvolíte poslední, musíte zjistit, kolik prvků již v seznamu je. Takže si nepomůžete.
Doporučil bych zadal pozici již při vytvoření a je po problému.
update tabulka set poradi = poradi + 1 where poradi >= 7
insert into tabulka (poradi) values (7)

Snad je to jasné.
b) Jestli umožňujete posun o více pozic, viz výše. Jesti jen o jednu, stačí zaměnit jejich pořadí.


2. Nedávno se to tady řešilo. Tazatel se nakonec spokojil s IMHO nešťastným řešením, ale to není má chyba. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0