Autor Zpráva
Kcko
Profil
Ahoj kolegove :-),

libi se mi styl komentaru u Davida Grudla viz

http://phpfashion.com/tento-tyden-vam-hacknou-web#comment-14055

tim myslim, ze lze videt kdo komu odpovida a kdo na koho reagoval. Chci si to udelat taky a premyslim jaka cesta bude nejlepsi ...

Kazdy komentar ma svoje unikatni ID, a aby se dobre na komentare odkazovalo v textaree ( aby nevznikalo jako " hele to si nemyslim cislo [6455]", tak bych kazdy komentar mel navic svoje po sobe jdou cislo 1 - n , stejne jako to ma DG )

Vypis taky nebude tezky, ulozit si komentare do pole, a nejakym regularem vyzobat z textu cisla komentaru na ktere se reagovalo a pak to vhodnou logikou uz jen cele doplnit ( prezdivky reagujicich) a vypsat to.

Jedine co mi vrta hlavou, zda-li je u DG mozne komentar smazat. Projizdel jsem vice komentaru a nikde jsem nenasel diru v ciselne rade.

To je mozna i duvod, ze by pak vznikla nekonzistence? Resp Bude komentar 1,2,3,4,5 vizualne oznaceno , skutecna ID mohou byt treba 502, 503, 504, 505, 506 a ja bych se rozhodl cislo 3 smazat. ( Precislovat v DB zaznamy by tezke nebylo, ale musel by se rozebrat i primo text v komentarich a upravit tato cisla ... coz by bylo uz pomerne slozitejsi a hlavne neskutecne otravne, takze mozna by bylo lepsi komentar jen zcenzurovat )

Nevite nekdo tudiz, jak tento bod resi DG ?

Diky :-)
Majkl578
Profil
rekl bych, ze cislo (poradi) komentare nema co delat s jeho ID, je to otazka serazeni a asociace
Alphard
Profil
Myslím, že pořadová čísla jsou při vkládání ihned převáděna na id komentáře (#comment-14055). Nekonzistence pak může nastat jedině ve chvíli, kdy je nějaký komentář smazán ještě před vložením dalšího. Třeba je to ošetřené nějakým limitem, který si chvíli pamatuje díry, nevím.
Očíslování příspěvků bude pravděpodobně věcí výpisu.
Mastodont
Profil
Kcko
Co třeba se zeptat přímo Grudla?
Kcko
Profil
Mastodont
Ano, ale je na dovolene, ale napisi mu.

Alphard
Majkl578
Ocividne jsme se nepochopili. Samiozrejme ze cislo poradi nema co delat se skutecnym cislem komentare. Uvazuji jen nahlas, pokud nekdo reaguje na komentar ktery ma v poradi treba cislo [5] a do databaze se tudiz ulozi

"reaguji na [5] --- samotny text"

a ja se pak rozhodnu z nejakeho duvodu smazat komentar XYZ ktery ma v poradi prave to cislo [5] tak pak co se stane ... vznikne nekonzistence ...

Na toto jsem se ptal, jestli nekdo nema napad jak se to resi, bud nemoznosti smazat komentar nebo nejakym slozitejsim precislovanim komentaru uz v ulozenem textu v DB.

Zeptam se na to DG.
Alphard
Profil
Kcko:
a do databaze se tudiz ulozi
"reaguji na [5] --- samotny text"

Ne vy jste mě nepochopil. IMHO se tohle do databáze nikdy neuloží.

cituji sám sebe:
Myslím, že pořadová čísla jsou při vkládání ihned převáděna na id komentáře (#comment-14055).

Do databáze se uloží něco ve tvaru jako
[reakce na #12345]]samotny text"[/reakce]
Majkl578
Profil
Kcko
rekl bych, ze je to jak rika Alphard, zni to jako asi nejlogictejsi reseni problemu. vsude se odkazuje pomoci ID a az pri vypisu uzivateli se tyto elementy nahradi za ty uzivateli privetivejsi (cisla od jedne do X)
jediny problem by tedy mohl nastat ve chvili, kdy nekdo uz odpovida a mezitim odeslanim se smaze prispevek coz by zmenilo pozice komentaru
Kcko
Profil
Aha tak to jsme se vzajemne nepochopili. Diky oboum , uz si to nejak poskladam.

PS. Stejne mi tam porad unika moznost smazani urciteho komentare, na ktery nekdo reagoval.
Bud tato moznost neni nebo se pote z jinych komentaru ztrati odkaz na reagovany komentar.
dgx
Profil
Ahoj. Funguje to tak, že společně s formulářem pro přidání komentáře se odešle (zkomprimovaná) struktura tvořená páry "pořadové číslo" => "id v databázi". Po odeslání komentáře jsou odkazy ve tvaru [123] prevedeny na skutecna ID v databazi a komentar je ulozen. Pri zobrazeni se zase obracene realna ID prevedou na pořadové číslo.
Kcko
Profil
dgx
Diky, uz jsem si to nejak udelal.

http://redesign.pesonline.cz/clanky/chelsea-je-nejlepsi-klub-na-svete#komentare

Ne tak jak to mate Vy, ale nevadi ( jedine co mi vadi, ze se reaguje na skutecne cislo komentare, takze za nejaky cas budou lidi reagovat treba na [4571], ale prekousnu to)

Jedine co by mne zajimalo, co by se stalo, kdyby byl u Vas smazan komentar, na ktery jiz nekdo reagoval ? Lze to vubec kvuli konzistenci nebo se to resi -CENZUROU- ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0