Autor Zpráva
Muty
Profil
Zdravim,
potřeboval bych vědět jak mám zapsat když chci "citovat" kod asi jako tady napíšu <?php echo "Ahoj světe!";
?> a vypíšeto přímo <?php echo atd.. Jak to mám udělat?Potřebuji aby to fungovalo tak že přidávám článek(ve kterym bude kod) do MySQL a z MySQL se to vypise(tj. aby to nědelalo problemy ani v MySQL
Icepoint
Profil
musis to tam psat pomoci &lg;?php echo\"ahoj světe \" ad ... se¨zen si, jak se v html pise strednik ... ja si to ted nepamatuju ....
krteczek
Profil
prostě si udělej funkci která projde celý text a vyhledá text ohraničený nějakou posloupností znaků například [***] tady bude ten php kod [/***], a potom v tomhle výřezu nahradte všechny znaky < > ( ) { } ' " ; html entitami a vloží ten upravený kod zpět tam kde byl
krteczek
Muty
Profil
problem je ze regulární výrazy a já nejde moc k sobě. Nemá už někdo nejakou funkci??
23k_
Profil *
eval()
krteczek
Profil
tak sem nad tím dumal a přišel jsem na to( pomohl mi kolega, já dával ereg() a ono tam mělo být ereg_replace() )

<?php
$zdroj='neco co je videt a má html <strong>znaky které fungují</strong> a neco, <?php echo "co chceme převést na entity"; ?>';
$zdroj.=' <? halo ;?>';
$prevod=ereg_replace('\<\?','&lt;?php ',$zdroj);
$prevod=ereg_replace('\?\>','?&gt;',$prevod);
echo $zdroj."<br><br>\n\n";
echo $prevod."<br>\n\n";
?>

taky jsem tam puvodně dával do hledaného výrazu i php ale pak jsem si uvědomil že někteří píši kod prasácky a píšou jen <? ?> ne <?php ?>
krteczek
Muty
Profil
2Krteczek Moc dik. Ja treba kod zasadne pisu jenom <?php ?> protoze zkracenej zapis jde vypnout tenhle ne
krteczek
Profil
ale má to problém, pokud mezi tímto použiješ html tagy nebo < > atd tak ty už na entity nepřevádí, . aby to fungovalo spolehlivě musíš místo <?php ?>najít jiné uvození kodu třeba to zminované [***]<?php kod;?>[/***] a mezitím vše převést na entity
krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0