Autor Zpráva
tomas3333
Profil
ake su obmedzenia filesystem funkcii oproti ftp funkciam? ide mi momentalne o mkdir vs. ftp_mkdir().
Neviete aku maju ftp funkciu podporu na roznych serveroch?
fuckin
Profil
podpora je u kvalitnich hostingu samozrejme stoprocentni.

Rozdil v te funkci mkdir a ftp_mkdir asi moc nebude. Rozdil napr bude pri uploadu souboru. Dale treba s operacemi s pravy CHMOD, napr bez ftp protokolu nemuzes menit CHMOD u souboru bez dostatecneho opravneni apod. Dale je to urcite pres ftp spolehlivejsi, ale nekdy to muze byt na skodu.
Jan Tvrdík
Profil
fuckin:
Dale je to urcite pres ftp spolehlivejsi
Nesmysl. Spolelivější a i rychlejší jsou ne-FTP funkce. Používat FTP funkce nemá v praxi smysl, pakliže lze použít ne-FTP funkce.
H13
Profil
FTP funkce jsou výhodný, pokud existuje možnost, že na serveru bude problém s oprávněním a vlastnictvím. Některý procesy využívající ftp však můžou být hodně náročný a pomalý (např rozbalení zipu, kterej obsahuje rozsáhlejší strom adresářů se soubory)
fuckin
Profil
Jan Tvrdík
Ano, ale prace s chmodem u ne-FTP je dost omezena, a lze jen u souboru s patricnymi pravy.

H13
Jj, s tim jsem se uz setkal. Od te doby jsem zacal vyuzivat SSH.
Jan Tvrdík
Profil
fuckin:
Ano, ale prace s chmodem u ne-FTP je dost omezena, a lze jen u souboru s patricnymi pravy.
U správně nastaveného hostingu fungují ne-FTP funkce bez problémů. Problém je, že hlavně low-cost hostingy jsou špatně nastavené téměř vždycky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0