Autor Zpráva
matesek
Profil *
Já jsem si udělal Login , který mě odkáže na jednu stránku , ale chtěl bych , aby to odkazovalo na stránku podlotoho , kdo se přihlásí . Na té přesměrované stránce bych rád nějaký profil , kde by si mohl vypsat svoje údaje a ty by se pak zveřejnily na obecné stránce .

jednoduše řečeno mít login.php -> profil_xxx.php -> profily_vsech.php ( kde budou ukládány pod sebou všechny profily )

a pokud možno , tak když se změní text v profil_xxx.php , tak by se změnil i v profily_vsech.php a né aby se to zapisovalo znovu pod ostatní .
Dá se to nějak vytvořit ?
jso
Profil *
Základem to je mít v nějaké databázi. Pak již toto není žádný problém.
Radek9
Profil
jso:
Jde to i přes soubory.
matesek:
Ano dá se vytvořit ;-)
jso
Profil *
Radek9
jasně, prostě nějaký datový kontejner.
Radek9
Profil
Já si třeba teď dělám RS bez SQL a uživatelé si ukládám do php jako poznámku (V prohlížeči to tudíž není vidět. Je to jen na serveru.):
Např. Radek9.php
<?php /*<|++\+/++|>sha1 heslo<|++\+/++|>hodnost(admin, uzivatel)<|++\+/++|>e-mail<|++\+/++|>icq<|++\+/++|>skype<|++\+/++|>www<|++\+/++|>*/ ?>

A pak si to pomocí explodu rozdělím na pole a ověřuji. Když se registruje nový uživatel, ověřuje se to pomocí file_exists. Potom si ještě uděláš nějaký editační formulář a máš to.
Jan Tvrdík
Profil
Znáte Metatable?
Radek9
Profil
Jan Tvrdík:
Tak to neznám, ale vypadá to hodně zajímavě.
matesek
Profil
Prosím , poradil by mi ještě někdo jak na to ?
AM_
Profil
My ti poradili - potřebuješ nějaké úložiště (databázi, soubory, zmíněné kompromisy), pak je hračka udělat si systém profilů - vlastně je to jen pár dat od různých uživatelů. Pokud vůbec netušíš a chceš, abysme ti to tu napsali
1) přesuň se do sekce "práce a zakázky"
2) zkus se PHP začít učit

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0