Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím, neznáte někdo nějakou dobrou knihovnu pro exporty dat do Excelu? Kdyby to umělo vkládat všechny HTML barvy, poznámky do buněk, filtry, funkce ... prostě vše co umí Excel. Teda nemusí být vše, ale čím víc možností, tím líp.

Děkuju moc.
jso
Profil *
stepanka
export dat do Excelu? Co si pod tím představuješ? Vytvoření xls souboru? Já mám dobré zkušenosti s OLE. A to jde dobře okoukat z maker. Stačí tedy zapnout makro v Excelu a provést vše, co bude potřeba od scriptu.
Mike8748
Profil
stepanka
http://phpexcel.codeplex.com/
stepanka
Profil *
Představuju si pod tím, že mám v e-shopu třeba tabulku uživatelů a já udělám jejich export do excelu, tzn. udělám nějaké záhlaví, provedu dotaz a v cyklu vypisuju do buněk nějaká data.

jso
Stačí tedy zapnout makro v Excelu a provést vše, co bude potřeba od scriptu.
A to znamená co? :-) Zapla jsem je, ale co dál, jak to provázat s nějakým skriptem, to nevím.. Myslela jsem, že to OLE bude nějaká knihovna, ale jak tak googlím, tak asi není... co to je? Prosím...


Mike8748
Díky za tip. Na tuhle jsem natrefila taky, ale já hledám export do XLS, ne do XLSX, hodně lidí ještě officy 2007 nemají a *.xlsx není pro lidi moc dobře čitelný.. Já osobně vždycky nadávám, když mi přijde příloha s *.docx :-)
karbon
Profil *
hodně lidí ještě officy 2007 nemají
Existuje compatibility pack, mohlo by se někde do stránek dát upozornění na tento formát + odkaz ke stažení packu. Myslím, že stáhnout asi 30MB soubor není takový problém.
stepanka
Profil *
karbon
jo no, taky řešení.. děkuju za radu. Spíš jsem ale čekala, že bude existovat spousta knihoven i pro *.xls formáty, ale asi jsem se spletla..
Mike8748
Profil
stepanka
pro xls format je knihoven opravdu hodne malo a to proto ze to nebyl otevreny format, microsoft nikde neukazal specifikaci souboru, takze to pak jde tezko.

pokud jde o xlsx tak na to existuje vyse odkazany CP, ktery pokud vim se stahnuje i automaticky s aktualizacema, pokud nekdo porad ma office2003 (takovejm lidem zavidim)
jj
Profil *
Tam, kam tě nasměroval Mike8748 - na třídu phpexcel, tak si ji pořádně prozkoumej. S ní lze ukládat i do formátu xls (a nejen do něj) a jde to skvěle (formátování písma, bunek, barva písma, orámování, funkce, tvorba listů apod.). Vygenerovaný soubor lze otevřít v pohodě i v OO 2 a výše
stepanka
Profil *
Mike8748, jj

Mockrát děkuju za rady. Tu knihovnu prozkoumám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0