Autor Zpráva
Mesiah
Profil
zdravicko,
jak muzu php rict at prevede cislo na retezec?
chci odstranit whitespaces z hodnty $_POST['neco'], např do inputu 'neco' zadám hodnotu "10 099.58", tak chci odstranit mezery pres fci trim, ale fce tri mi s tim vubec nic neudela, rekl bych, ze je to nejspis tim, ze to bere jako cislo, takze se ptam, jak to predem prevest? :)
díky moc za odpoved :)
tiso
Profil
Mesiah: trim() odstraňuje znaky len zo začiatku a konca reťazca, použi funkciu str_replace().
Nox
Profil
trim
(PHP 4, PHP 5)
Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
Majkl578
Profil
$data = preg_replace('~[ ]~', '', $data);

udelal bych to ale radeji opacne
tiso
Profil
Majkl578: ???
Majkl578
Profil
tiso
joj, ^ tam bylo navic. jinak dle [#1] mu jde o odstraneni mezer, coz to ted udela (ale jelikoz jde o jeden znak, str_replace by bylo rychlejsi) :)
AM_
Profil
floatval() nepomůže?
sysel
Profil
Otázka je, proč může hodnota pošlá z <INPUT>u mít tak obskurní tvar. Již vícekráte jsem se setkal s názorem, který propaguji a sám realisuji, vstupy hlídat u zdroje, tj. validace pomocí javascriptu, popřípadě, pokud jde právě o takto jednoduchý vstup (číslice s maximálně jednou desetinou tečkou) při zápisu ani chybný vstup nepovolit.
Mesiah
Profil
vsem moc diky, blbe jsem to pobral, trim jsem bral jako od zacatku do konce... :/
str_replace() funguje tak jak potrebuji;

mno a co se tyka tako javascriptu, tak ten pouziju na kontrolu, ale prijde mi lidske predpokladat, ze nekdo (jako i ja) rad pise tisice oddelene mezerou (nebo i takové zvrhlosti, jako místo nul psat male "o", me se to trebas taky libi: 10 000 --> 1o ooo; ;)
DoubleThink
Profil *
floatval() nepomůže?
Nepomůže, zpracování by skončilo na prvním nečíselném znaku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0