Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobry den, nevim zda to nemam nahodou zaradit do javascriptu ale snad jsem se trefil...
mam takovy problem pri vypisu z DB.. mam vypisovat data do tabulky, ale kazdy radek ma mit jinou barvu (resp kazdy lichy bilou a kazdy sudy dejme tomu cervenou). Vim ze jsem nekde videl takovou finticku, ale ani za boha si nevzpomenu kde to bylo... nenasmeroval by me prosim nekdo kde toto hledat? popr aspon jak se nazev tohoto "efektu" jmenuje abych si to mohl vygooglit :)

predem dekuji Tom
Joker
Profil
slovakCZ:
Jednoduché:
echo('<table><th>...</th>...');
$suda = false;
while($data = mysql_fetch_row()){
  $trida = $suda ? "suda" : "licha";
  echo('<tr class="'.$trida.'"><td>...data...</td>...</tr>'); 
}
echo('</table>');

...a třídy "suda" a "licha" se už nastylují v CSS.
Alphard
Profil
$m = 1;
while ($line = mysql_fetch_assoc ($result))
{
  echo "<tr class=\"".($m++ % 2 ? "lichy" : "sudy")."\">";
  echo "<td>{$line['data']}</td>";
  echo "</tr>\n";
}


Příště budu rychlejší :-)
slovakCZ
Profil
funguje to krasne :o) necekal jsem ze to bude takto jednoduche, dekuju vam za radu.. :) a ja se s tim hledal na googlu uz asi 3/4 hodiny :)
Alphard
Profil
Joker:
Tento dotaz je další žhavý kandidát na rozšíření FAQ, jen se rozhoduji, kterou verzi použít. Moje s inkrementováním proměnné je snadno rozšiřitelná i na číslování řádků. Má ta tvá nějaké výhody, které přehlížím?
japlavaren
Profil
<?php $bg=1; while( ... ): $bg=!$bg; ?>

<tr class="
<?php echo $bg ? 'suda' : 'licha'; ?>
">
...
</tr>
<?php endwhile; ?>
MCKAY
Profil
Alphard
Nechci se tě nijak dotknout, ale myslím, že ta Jokerova by byla vhodnější, je lehčí na pochopení, v ideálním případě bych je tam doplnil obě. Každou se samostatným popisem a uvedením jejich výhod.
Alphard
Profil
MCKAY:
Každou se samostatným popisem a uvedením jejich výhod.
Proto se ptám, já tam žádnou výhodu nevidím :-) Lehčí na pochopení je maximálně v tom, že tam není modulo.
MCKAY
Profil
Alphard
Ano, to ano, to modulo trochu to pochopení ztěžuje, ale tak co, byl by problém dát tam obě?
Mastodont
Profil
V Jokerově verzi ale nevidím v cyklu
$suda = !$suda;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0