Autor Zpráva
malej
Profil
Jak efektivně vyřešit kategorie pro články? Pracuji na vlastním mini redakčním systému a potřeuji nějak nakopnout. Mám tabulku s články a v ní kolonku připravenou pro ID kategorie. Nevím si rady s tím co všechno potřebuji v tabulce kategorie a jak to vše vypsat do úrovňového seznamu (chci mít možnost podkategorií). Googlil jsem a nic jsem nenašel. Proto prosím o radu touto cestou. Předem děkuji.
Venushja
Profil
Jestli to chce smit podkategorie tak to asi napis nazvama treba zkracenyma nebo podle cisel treba po ID 1 by bylo ID 2-5 treba...
Alphard
Profil
V tabulce kategorie potřebujete údaje, podle kterých dokážete vytvořit stromovu strukturu, více zde http://interval.cz/clanky/metody-ukladani-stromovych-dat-v-relacnich-databazich/. Já využívám "Traverzování kolem stromu", více o něm prakticky zde http://php.vrana.cz/traverzovani-kolem-stromu-prakticky.php. Tím se vytvoří struktura kategorií, kde má každá kategorie své jedinečné id. To poté stačí uložit buď přímo k článku (jestli patří každý článek maximálně do jedné kategorie) nebo přes spojovací tabulku relací M:N.
malej
Profil
Staci kdyz bude jeden clanek v jedne kategorii. Jedna se mi o to jak vypsat podkategorie do urovnoveho seznamu a co k tomu potrebuji v tabulce "kategorie".
malej
Profil
Alphard
Tyto odkazy se zdají být pro mě řešením daného problému. Děkuji za ochotu a spolupráci :-). Pokud budu mít ještě nějaké nejasnosti určitě se na ně zeptám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0