Autor Zpráva
Petre
Profil *
Ahoj, zkousel jsem tento skript na upload souboru, zda se, ze vsechno probehne v poradku (vypise se hlaska, ze soubor je uploadovan), ale slozka data, do ktere se maji soubory ukladat je prazdna...

Nevite cim to je?

Moderátor DoubleThink: Tento postup nedoporučuji používat.

<HTML>
<HEAD><TITLE>Upload</TITLE></HEAD>
<BODY>

<?php

if ($akce == "Upload") {

if (($soubor_type == "text/plain" or $soubor_type=="text/html") and (is_uploaded_file($soubor))) {
	if (copy ($soubor, "data/$soubor_name")) {
		print "Soubor $soubor_name o velikosti $soubor_size bajtů byl úspěšně uploadnut na server<BR>";

mail ("email@seznam.cz", "Upload souboru $soubor_name", "Na server byl nahrán soubor /data/$soubor_name\n","From: email@seznam\nX-web: http://www.example.com/upload/upload.php"); 		 
	}
	else {
		print "Při nahrávání souboru došlo k chybě!<BR>";
	}
 }

}

?>

<HR SIZE=1 NOSHADE>

Zadejte jméno souboru:
<FORM ACTION="upload.php" METHOD="post" ENCTYPE="multipart/form-data">
<INPUT TYPE="file" NAME="soubor" SIZE="30">
<INPUT TYPE="submit" NAME="akce" VALUE="Upload">
</FORM>

</BODY>
</HTML>
Petre
Profil *
EDIT:
Tak soubory tam jsou, ale v TC se mi nezobrazi, tudiz je ani nemuzu smazat. Jak to vyresit?
Fergi
zkus aktualizovat (ctrl + r), v tc se ti novy soubory objevi az po aktualizaci nebo reconnectu
Aichi
standardní hostingy jsou hodne spatne nastaveny a PHP bezi pod jinym userem nez se tam logujes pres ftp, takze nemas casto ani pravo s nimi manipulovat, pak ti nezbyva je smazat zas pres skript, nebo misto toho copy pouzit ftp funkce z php
Petre
Profil *
Diky za rady

A jeste mam jednu otazku: Pokud budu chtit uploadovat obrazky, tak co v kodu zmenit? Zkousel jsem $soubor_type == "jpg" ale to nefungovalo...
kubat
Profil *
myslím něco z image/jpg nějak tak ;)
kubat
Profil *
nebo tak :) image/jpeg
DoubleThink
Profil *
Petre
Tvůj kód je dost zastaralý a na standardně nastavených serverech nebude fungovat. Viz raději PHP: Handling file uploads.
Petre
Profil *
Pravda, na jinem serveru tento kod nefunguje...

Mohl byste mi sem nekdo prosim vlozit jednoduchy kod na upload souboru (txt,jpg) na server?

Dekuji mnohokrat
DoubleThink
Profil *
Na zmíněném odkazu máš funkčních příkladů habaděj.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: