Autor Zpráva
Jurass
Profil *
Ahoj vytvořil jsem si jednouchý CMS a potřeboval bych tam dodat několik změn.
Pro tyto změny bych rád vytvořil pluginy (jako má např. wordpress).

Chci se zeptat jak takový plugin vytvořit?
Lze to vůbec nějak udělat když jsem svůj CMS nepřízpusobil na přidávání pluginů?

Pokud ne, tak jak mám vytvořit CMS aby bylo možno později přidávat pluginy?
Co musí splňovat můj CMS.

Děkuji moc za odpovědi.
svadla
Profil
Chci se zeptat jak takový plugin vytvořit?
Pravdepodobne vytvorit par souboru o dane strukture

Lze to vůbec nějak udělat když jsem svůj CMS nepřízpusobil na přidávání pluginů?
To by jsi jako tvurce mel vedet.

Pokud ne, tak jak mám vytvořit CMS aby bylo možno později přidávat pluginy?
Pri vytvareni vlastniho CMS se venovat navrhu. Asi udelat system pridavani pluginu do CMS, unifikovane nacitani pluginu o dane strukture, jednotne reseni vstupu a vystupu.
Jurass
Profil *
svadla
Jsem z toho trochu v pasti ...
Takže se na to musí myslet už při tvorbě webu je to tak?

Ale nechápu jak?
svadla
Profil
při tvorbě webu
myslis pri tvorve CMS, ne?

Ano samozrejme dodelavat cokoliv neni ono. Jak ten tvuj CMS funguje?
Jurass
Profil *
myslis pri tvorve CMS, ne?
Jo myslím CMS.

Jak ten tvuj CMS funguje?
Je to trochu podobné jako RS2.

Stačí mi když mi tu napíšete postup jakým se má takový CMS vytvořit.
Potřebuji jen pochopit jak lze vytvořit ten plugin pro CMS. Co musí obsahovat CMS a co plugin aby to fungovalo.
svadla
Profil
RS2 do detailu neznam.

Obecny navod "udelej si vlastni CMS" ti tezko nekdo rekne. Pokud do toho tolik nevidis, tak se do toho ani nepoustej. Pokud opravdu mas nejaky vlastni CMS (ve smyslu CMS, ne jen nejake funkce, ktere spolu zahadne pracuji), tak by jsi mel vedet sam. A jak funguji pluginy jsem jiz dost zhruba popsal.

Ptas se prilis obecne. Jak navrhnout CMS, jak udelat muj plugin ...
Jurass
Profil *
svadla
Bude asi rozumější, když se na to vykašlu.

Pokud opravdu mas nejaky vlastni CMS (ve smyslu CMS, ne jen nejake funkce, ktere spolu zahadne pracuji)
Myslel jsem si, že mám CMS, ale jak tak nad tím přemýšlím, tak mám opravdu asi jen "pár záhadných FCI".

Ptas se prilis obecne. Jak navrhnout CMS, jak udelat muj plugin ...
Chápu. Díky
pEeLL
Profil
Jurass
kdyz to vezmu uplne nejjednodusej tak si proste jen vytvoris v tvem cms adresar pluginy. do nej budes uploadovat pluginy. a do cms pripises scriptik ktery projde tento adresar a includne vsechny soubory(pluginy).
Mastodont
Profil
Jurass
Proč tolik pesimismu? Pluginy obvykle fungují na principu háků (hooks) - obsahují funkce volané při určité události, které se 'zaháknou' do hlavního skriptu.
V hlavním skriptu v určitých místech voláš funkci, které předáš název události, a ta projde seznam pluginů a volá všechny funkce uvnitř nich, které jsou pro tuto událost určené.
Takže například poté, co se přihlásí uživatel, můžeš mít definovánu událost afterLogin, kterou odpálíš třeba pomocí
call_hooks('afterLogin');

A tahle funkce projde pluginy a spustí v nich všechny funkce obsahující slovo 'afterLogin', čili v pluginu Statistika bude funkce stat_afterLogin.
Jurass
Profil *
Mastodont
Jo tak už to chápu. To je přesně to co jsem chtěl vědět.
Mnohokrát díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0