Autor Zpráva
Perry
Profil
Mám dotaz ohledně práce s DB.

Co je lepší používat.

a) typicky nasyslit do kodu mysql_query(...)
b) vlastní třída pro práci s DB (která obaluje ty mysql_query(...)), takže v kodu primo nejsou
c) použít vestavene php tridy pro praci s DB (mysqli apod.)
Mastodont
Profil
d) vlastní třídy obalující mysqli
Perry
Profil
Mastodont:

Zrovna jsem to chtel pripsat :)

A to mysqli bys volal objektově nebo neobjektově v ramci toho obaloveho meho ?
tiso
Profil
e) použiť dibi
DoubleThink
Profil *
f) vlastní třída rozšiřující (extends) mysqli
Perry
Profil
tiso:

dibi mi přijde na stejné úrovni, jako když si to napíšu sám... je to produkt třetí strany

DoubleThink:
extends v tomhle měřítku bych se raději vyhnul. A to s ohledem na to, že když bych to jednou změnil na jiný typ DB, tak budu mít kód napojený na mysqli. Když udělám to, co radil Mastodont, tak snadno změním typ DB aniž bych musel sahat do jiných tříd (nebo jen minoritně).

Momentalně mam obalovou třídu pro mysql, která mi docela vyhovuje (mám tam pár vlastních vylepšení pro snadnější manipulaci s daty, jako hromadný insert / update z polí, možnost oddelit tridu s dotazy od vykonavaci tridy apod.). Spise mi slo o to, jestli to nechat v tom mysql nebo prejit na mysqli nebo na neco jineho v ramci te obalove tridy.

Jen tak pro zajimavost :).
Ad. obalove tridy... o kolik se zpomali kod, pokud pouziji obalovou tridu misto primeho volani mysqli_query(...) ? Podle me je to zpomaleni v radu tisicin (ne-li mene) sekundy.
Mastodont
Profil
jestli to nechat v tom mysql nebo prejit na mysqli
Jednoznačně mysqli.

Jinak by ještě šlo PDO a vlastní třídy nad PDO. Osobně ale "universální" DB vrstvy nějak nemusím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0