Autor Zpráva
adamico
Zdravím, už pol dna sa snažím vyriešiť moj problém ale stále sa mi nedarí
Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /var/www/sub/cr/dat/vloz.php on line 23

<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Vlozeni citatu do databaze</TITLE>
</HEAD>

<BODY>
<?php do {
     @$spojeni = MySQL_Connect("localhost", "meno", "heslo");
     if (!$spojeni):
          echo "NepodaYilo se pYipojit k MySQL.<BR>\n";
          break;
     endif;

MySQL_Select_DB("cr");

mysql_query($result) or die(mysql_error());
$result="CREATE TABLE IF NOT EXISTS $autor (
autor varchar(40) not null,
citat varchar(40) not null,
id text not null);"

$hlaska = "<br><h3>Citát nebyl zaYazen do databáze !</h3><BR>\n";        
     //textová promnná
     if(!$citat):
         echo"Nezadal jste text citátu\n".$hlaska;
         break;
     endif;

if(!$autor):
         echo"Nezadal jste autora citátu\n".$hlaska;
         break;
     endif;

@$vysledek = MySQL_Query("INSERT INTO $autor VALUES 
     (null, '$autor','$citat')");
     // provede pYíkaz

if (!$vysledek):
         echo "Doalo k chyb pYi zpracování dotazu v databázi.<BR>\n";
         break; //pokud chyba
     else: //pokud dobYe
         echo "Citát byl do databáze vlo~en<br>\n";
     endif;

} while (false);

?>
</BODY>
</HTML>
Miloš
Středník na konci 21. řádku?
adamico
skúsil som, ten to nebude

inak ak to pomôže, ten script mám pocit že vždy fungoval (dlhú dobu som ho nepoužíval) ale stránky som premiestnil na vlastný webserver a odvtedy to vypisuje túto chybu.
Alphard
adamico:
skúsil som, ten to nebude
Přiřazení řetězce do proměnné je příkaz, který musí být uvnitř kódu ukončen středníkem.

Zde to ale asi nepomůže, protože celý kód je dosti pofidérní. $result nejdříve použijete a až potom definujete. Break je v tomto případě k ničemu. $citat a $autor berete nevím kde a proč je celý výkonný script v bloku do {} while (false) je mi naprostou záhadou.
adamico
Alphard
V mysql som absolútny začiatočník. Horeuvedený script je odtialto. Hladal som nejaký jednoduchý a upraviteľný script ktorý pomocou formulára zapíše údaje do databázy aby boli potom možné k nahliadnutiu a našiel som iba tento.
Alphard
adamico:
Podívejte se na tento seriál a na to hrůzu v úvodním příspěvku raději zapomeňte.
Výsledek je ukázán tady. Podle vašeho popisu požadavků by to mohlo zhruba vyhovovat.
V uvedených scriptech jen upravte <? na <?php, seriál je psaný pro PHP 4, ale o novějším nevím.

Váš příspěvěk jsem přesunul do sekce PHP, protože aktuální problém se týká právě PHP.
adamico
Alphard
Velmi pekne dakujem. Vami uvedený seriál vyzerá slubne a splna to čo potrebujem.
Alphard
Omlouvám se, že se opakuji, ale nejsem si jist, jestli jsem svůj příspěvěk editoval včas.

V uvedených scriptech jen upravte <? na <?php, seriál je psaný pro PHP 4, ale o novějším nevím.
adamico
Alphard
mám na servri nastavené aby mi to bralo aj bez php, ale aj tak dakujem
fuckin
mám na servri nastavené aby mi to bralo aj bez php, ale aj tak dakujem
Tady jde o to jestli ti to pojede i v budoucnu, siri se famy ze v PHP 6 uz zkraceny zapis nepojede. Ja osobne tomuto neverim, pouzivam take jen <? ?> (short tag)
tiso
fuckin: [#10] naopak, ty si nepochopil ako to adamico myslel. edit: už neaktuálne, fuckin zmenil príspevok.
Alphard: nepresadzuj používanie <?php bez uvedenia dôvodu. Dôvod je nezávislosť funkčnosti skriptu na nastavení servera, konkrétne nastavenie direktívy short_open_tag.
fuckin
tiso
jj sry :), napoprve jsem to nepochopil. Doufal sem ze nikdo tak rychly nebude aby na to reagoval :), chyba.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: