Autor Zpráva
PHP_Nemaster
Profil
Dobrý den,
můj web má ted' velikost zhruba 600 kB ( i s obrázky ), je na něm asi 30 souborů, což je v průměru 20 kB na soubor. Je to hodně nebo málo? U mně na localhostu se to pochopitelně načítá rychleji, protože nemusím čekat na spojení s nějakým vzdáleným serverem apod.

Já jsem jenom četl ty odstrašující články typu, že " když bude váš web velký, nikdo k vám nebude chodit" nebo "uživatelé čekají maximálně 10 sekund" atd. A skoro v každým souboru mám aspoň 5 SQL dotazů, zabírá to hodně času? Jaká je podle vás optimální velikost?

Předem děkuji za odpověd'
tiso
Profil
PHP_Nemaster: univerzálna odpoveď alebo konkrétna odpoveď na takto všeobecne položenú otázku neexistuje.
Alphard
Profil
20 kB nepovažuji za problém, je to srovnatelné s jedním malým obrázkem. Pokud jde o dotazy, tak se prostě podívejte, kolik zabírají času. A dobu generování stránky lze také zjistit.
Bubák
Profil
Dotaz je hodně obecný a taky jsou weby, které jsou čitelné po stažení 10% dat, a jsou weby, které jsou čitelné po stažení 90% dat.
www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html

Já jsem jenom četl ty odstrašující články typu
Dneska se většina uživatelů chová jinak, než dříve, otevřou si v tabech několik stránek a pak v klidu čtou načtené stránky. Ale pozor, nechovají se tak všichni a taky uvidí na tvém webu odkaz třebas úvodní stránky na nejnovější článek, tak už nebudou chtít tolik čekat. Naštěstí už bude několik souborů v keši prohlížeče.
Joker
Profil
PHP_Nemaster:
Já jsem jenom četl ty odstrašující články typu, že " když bude váš web velký, nikdo k vám nebude chodit" nebo "uživatelé čekají maximálně 10 sekund" atd. A skoro v každým souboru mám aspoň 5 SQL dotazů, zabírá to hodně času? Jaká je podle vás optimální velikost?
To hodně záleží na druhu těch webových stránek.
Říká se, že rychlost odezvy do 1 sekundy vnímá návštěvník jako okamžitou, 1-10s sice není okamžité, ale stále udrží pozornost na stránce, po více než 10s čekání začne přesouvat pozornost k jiným věcem. U některých stránek to nemusí vadit (viz Bubák), u některých to vadí dost.

A 5 SQL dotazů může zabrat 0,00nic sekundy anebo klidně desítky sekund... jde o to, co dělají.

Bubák:
Dneska se většina uživatelů chová jinak, než dříve, otevřou si v tabech několik stránek a pak v klidu čtou načtené stránky.
No ale pozor, zas záleží na druhu té stránky.
U článků nebo weblogů ano... ale pak jsou zase typy stránek, kde spíš určitý čas strávím na jednom webu a navigací po něm- třeba hry nebo elektronické bankovnictví, abych dal dva různorodé příklady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0