Autor Zpráva
dapos1
Profil
Zdravi vsechny,

potreboval bych poradit nejaky jednoduchy (jednoduchy v tom, ze se bude uploadovat pouze jediny soubor a to fotografie ve formatu jpg) script na upload. Na webech pouzivam klasicke reseni (primy upload do urcene slozky), ale ted potrebuji upload na jinem hostingu, kde primy upload do slozky nepodporuji, viz jejich dokumentace:

----------
Pokud uploadujete soubor pomocí PHP skriptu, uloží se do adresáře tmp, kam ovšem nemáte přístup. Proto je nutno ještě použít funkci move_uploaded_file pro přesunutí souboru do adresáře Vaší domény, kam přístup máte.
----------

a tady jsem v koncich.

Nezna nekdo jednoduchy script pro upload, ktery vyuziva tuto funkci move_uploaded_file?

Diky vsem za radu a pomoc,

dapos1
nightfish
Profil
http://cz2.php.net/move_uploaded_file
imploder
Profil
dapos1
Z jejího popisu by to mělo být jasné - dáš jméno souboru (to je něco v tmp, kam jinak nemáš přístup) a pak cestu, kam ho chceš uložit (včetně jména souboru). No a ono se to zkopíruje, resp. přesune.

Na tento problém jsem narazil při zapnuté direktivě open_basedir - kvůli ní nešlo pracovat s uploadlými soubory v tmp - ani číst. Ne vždycky ale upload slouží k tomu, aby se soubor někde uložil. Já jsem ho potřeboval jenom přečíst a zahodit. Jde to nějak bez přesouvání do vlatního adresáře na "dočasné" soubory?
dapos1
Profil
Diky za rady, popral jsem se s tim a slape to :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0