Autor Zpráva
tululum
Profil *
Dobrý den,
mám problém s vyřešením jednoho případu.
Mám tabulku, která je vytvořená náslůedujícím kódem:
while ($hrac=MySQL_Fetch_Array($statistikasql)):
	if ($hrac["odehrano"] == 0) {$uspesnost = 0;} else {
	$uspesnost = round($hrac["vyhrano"] / $hrac["odehrano"] * 100);}
	if ($pocetzapasu == 0) {$aktivita = 0;} else {
	$aktivita = round($hrac["odehrano"] / $pocetzapasu * 100);}
	$num=$num+1;
	echo '<tr><td>'.$num.'.</td><td> '.$hrac["jmeno"].' </td><td> '.$hrac["body"].' </td><td> '.$hrac["odehrano"].' </td><td> '.$hrac["vyhrano"].' </td><td> '.$uspesnost.'% </td><td> '.$aktivita.'% </td></tr>';
endwhile;


data uspesnost a aktivita nejsou data z MySQL, takže se nedají seřadit. Nejsou ani pole (array) takže se nedají seřadit funkcí sort.

Problém je ten, že bych podle nich potřeboval seřadit tabulku (u ostatních to mám již udělané - pomocí mysql příkazu ORDER BY) - teď jen vyřešit jak seřadit tabulku podle těchto dvou. Sice bych to zvládl udělat (převést všechny data do pole, to pak seřadit a pak vypsat), ale naprogramování toho by mě trvalo pár hodin, tak se chci nejdřív zeptat, jestli někdo nezná nějakou funkci, nebo nějaký hotový kód (který bych si třeba trochu upravil) (nechci ztrácet spoustu času programováním něčeho, co se dá vyřešit během pár minut)

Díky za každou pomoc! :-)
Majkl578
Profil
`ORDER BY a,b` by neslo?
drasha
Profil
Co všechno taháš z DB a co všechno ne?:)
tululum
Profil *
Z DB tahám :
jmeno, body, odehrano, vyhrano
a netaham zd DB:
aktivita, uspesnost
A podle techto 2 co netaham z DB potrebuju seradit tabulku (takze pomoci ORDER BY to nejde)
Je nějaký jednoduchý (nebo rychlý) způsob?
MCKAY
Profil
tululum
Jak chceš řadit podle něčeho, co z hlediska skriptu neexistuje?:-), tak to vytáhni také a seřaď ne?
tululum
Profil *
jak neexistuje? proměnné jsou definovány, takže to existuje..
Četl sis kód, který jsem napsal? To, že to netahám z DB neznamená, že to není definováno. Znamená to pouze to, že to netahám z DB (protože to v DB není).
drasha
Profil
Zkus to seřadit cyklem ( for() )
Kajman_
Profil *
order by vyhrano/odehrano desc, odehrano desc 
tululum
Profil *
Díky kajmanovi! Přesně něco takto jednoduchého jsem čekal, že bude existovat, jen jsem o tom nevěděl, proto jsem se zeptal :-) Ještě jednou díky kajmane ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0