Autor Zpráva
Joee
Profil *
Ahoj, mám následující problém.

Mám php skript, jehož zavoláním se mi do tabulky zapíše právě jeden záznam, a dále tento skript pokračuje tím, že cyklicky provádí nad tou samou tabulkou select, dokud se mu v ní neobjeví párový záznam k tomu, který tam sám ihned po spuštění vložil. (Ten párový záznam se tam samozřejmě dostane zavoláním téhož skriptu např. z druhého pc, volá se s jinými parametry).

Čili pokud dojde k zavolání skriptu z druhého pc, do tabulky je vložen párový záznam, skript zavolaný z prvního pc vyleze ze smyčky, vypíše výsledek a ukončí se.

Skript spuštěný z druhého pc do smyčky ani nevleze resp. proběhne jí jen jednou, protože daný párový záznam (ten co byl vytvořen při spuštění z prvního pc) už v tabulce je, vypíše výsledek a ukončí se.

No a co mě trápí - funguje to fajnově, ale občas se stane, že místo aby ve finále byly v databázi jen dva záznamy, objeví se tam tři!

Podivný je že duplicitní záznam vždycky vytvoří pc na kterým jede web server, v logu na apachi je vidět že požadavky na skript přišly tři, ačkoliv "ručně" (tj. kliknutím na odkaz, vždycky jednou z každého pc) jsou zavolány dva, je to jakoby se prohlížeč občas sám od sebe refreshnul při čekání na párový záznam v db... Díky za každej nápad čím to může být...

Jedu na winXP, apache 2.2.10, php 5.2.4, postgres 8.3, požadavek na zavolání skriptu jde z flashe vloženého do html stránky...
Joee
Profil *
Jo zapomnel jsem prohlizec, mam ff 3.0.13

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: