Autor Zpráva
Mch81
Profil
Zdravim,

mohl by mi nekdo pomoci s prikladem, jak vytvorit spojeni mezi aplikaci a napriklad spolecnosti mobilbonus pomoci PHP? Jednalo by se o sluzbu, kdy clovek kdyz zaplati, tak dostane zpatky na telefon kod, ktery vlozi do aplikace a neco za to dostane. Jedna se mi o nejake nakopnuti ci tutorial, abych vedel, jak to realizovat. Diky moc

Michal
MCKAY
Profil
nejprve bude asi nutné si zařídit smsBránu, potom bych to dělal, tak že když někdo pošle na nějaké číslo sms v nějakém tvaru, dostane zpátky sms. Myslím, že když budeš trochu googlit, tak najdeš nějakej web, kterej se touhle problematikou zabývá.
Mch81
Profil
No ja bych se prave rad dohodl s spolecnosti mobilbonus a ti mi zajisti sms sluzby, ale tam bude treba se nejak spojovat, ci prijimat nejake data z jejich strany. Kdyby me nekdo mohl dobre odkazat byl bych vdecny.
tiso
Profil
Mch81: „No ja bych se prave rad dohodl s spolecnosti mobilbonus
Tak kontaktuj priamo ich, oni by ti mali poradiť čo ďalej...
Aesir
Profil
Mch81:
Ideální úloha pro webové služby, např. SOAP.
Mch81
Profil
No, tak jsem na tom premyslel a snad to neni spatne reseni, vytvorim skript, ktery oni zavolaji a postnou mi hodnoty a ja si je pak zpracuju do databaze.

www.example.cz/sluzba.php - skript, ktery zpracuje hodnoty

Je to realne?
Aesir
Profil
Mch81:

Ano, to je přesně základ webové služby. Určitě je dobré myslet na zabezpečení, aby vám tam nemohl šahat každý (pokud to není účel) a je dobré si přečíst něco o WSDL, čímž můžete svým partnerům ušetřit spoustu otázek a práce :)
Mch81
Profil
Diky. predpokladam, ze nejlepsi by bylo, co se tyka zabezpeceni, kontrolovat, odkud byl skript zavolan a jake parametry predava + kontrolovat, zda predal, dohodnute jmeno a heslo. Ale diky, hned je mi to jasnejsi a dokazu si predstavit jak by to mohlo slapat. Jeste mrknu na to WSDL

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0