Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Dobry den, nahral jsem skripty na hosting (konkretne gigaserver.cz) a hazi mi to takovouto chybu:
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/web5/hw4u.cz/hw4u.cz/inc/header.php on line 4
konkretne se jedna o web: http://hw4u.cz/.
Nevite v cem by mohla byt chyba? zde je prvnich par radku header.php:
<?
  include "inc/config.php"; 
  $Pripoj_k_DB_s_nastavenim=mysql_query("SELECT * FROM ".$tab_nastaveni_webu." WHERE `id`='1' ");
  $Vypis=mysql_fetch_array($Pripoj_k_DB_s_nastavenim);
  $povoleni_boxu = $Vypis['povoleni_boxu'];
?>

a zde cely config php:
<?php 
//nastavení - pristup k databazi
  $db_server              =       "localhost";                    //server
  $db_login               =       "-----";                         //login
  $db_heslo               =       "----";                             //heslo k databázi
  $db_jmeno_db            =       "db";                      //jméno databáze
  
//nastaveni databaze
  $prefix                 =          "tr_";                           // prefix tabulek databaze
  $tab_footer             =          "".$prefix."footer";             // tabulka s footerem
  $tab_nastaveni_webu     =          "".$prefix."nastaveni_webu";     // tabulka nataveni webu
  $tab_uvodni_strana      =          "".$prefix."uvodni_strana";      // tabulka s uvodni stranou
  $tab_boxy               =          "".$prefix."boxy";               // male boxy dole
  $tab_uzivatele          =          "".$prefix."uzivatele";          // admin   
  $tab_logy_prihlaseni    =          "".$prefix."logy_prihlaseni";    // logy prihlaseni
  $tab_strany             =          "".$prefix."strany";             // strany   
// konec nastaveni databaze


//připojení k MySQL - do tohoto nastaveni nezasahovat
  $spojeni = mysql_connect("$db_server","$db_login","$db_heslo") or die("Nepodařilo se připojit k databázovému serveru ".$db_server.". Server neexistuje, nebo jsou nastavané špatné přihlašovací údaje.");
  @mysql_select_db("$db_jmeno_db") or die ("Nepodařilo se přojit k databázi ".$db_jmeno_db.". Zdřejmě neexistuje, nebo je poškozena.");
  mysql_query("set names utf8"); 
// konec připojení k DB
?>
slovakCZ
Profil
aha.. uz mi to je jasne.. po vypsani:
echo mysql_error();
to pise ze: "Table 'hw4u_cz_coe.tr_nastaveni_webu' doesn't exist" no jo, ale proc to poji login do DB s nazevm tabulek? :( a pak to cele bere jako tabulku? :(
Taps
Profil
slovakCZ
zkus hodnotu nastavení přepsat takto
 $tab_nastaveni_webu     =          $prefix."nastaveni_webu"; 
slovakCZ
Profil
zkusil jsem a vypsalo to pro zmenu toto:
Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'hw4u_cz'@'localhost' (using password: NO) in /var/www/web5/hw4u.cz/hw4u.cz/inc/header.php on line 3

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /var/www/web5/hw4u.cz/hw4u.cz/inc/header.php on line 3
Access denied for user 'hw4u_cz'@'localhost' (using password: NO) 


pritom heslo mam nastavene
Taps
Profil
slovakCZ
Kdyby jsi přístupové udaje měl správně nastavené tak by se ti nezobrazovala chybová hlášení.
slovakCZ
Profil
pristupove udaje musi byt spravne nastavene.. posilal mi je emailem a kopiroval jsem je.. taky jsem se pres tyto same udaje prihlasoval na phpmyadmin.. zkusil jsem i udaje v config.php zmenit na neco jineho a to pote napise, ze se nemohlo pripojit k databazi.. takze udaje jsou vyplneny spravne
slovakCZ
Profil
ja se omlouvam za zpusobeny zmatek... vse funguje jak ma, ja jsem z localhostu vyexportoval spatnou databazi a pak se divim ze to nemuze najit tabulky :(.... ach ta nepozornost. akorat jsem ztratil dalsi pul hodinu :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0