Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
Existuje entita pro nezlomitelnou pomlčku, občas bych ji potřeboval, jinak používám náhradní řešení s tagem <nobr>
Chamurappi
Profil
Tak když už v tom Unicode standardu listuji...

Ten UAX 14 definuje i znak NBHY, tedy U+2011. V HTML lze zapsat jako &#8209; a podle mých testů funguje správně v Exploreru, Mozille i Opeře. Příjemné zjištění.
Radek Hrabůvka
Profil
Chamurappi Díky! Yuhů to má taky na stránce teď jsem si to zase našel. Když jsem to "kdysi" testoval, tak jsem neměl 100% úspěch, nevzpomenu si proč. Teď jsem otestoval "velkou prohlížečovou trojku", Explorer, Mozillu a Operu a také mi vše fungovalo správně!
Yuhů v článku Interpunkce na webu píše:
by ty divoké znaky zadávané číselnými entitami fungovaly, je potřeba, aby u klienta byly nainstalovány nějaké fonty. Nevím přesně jaké, ale na novějších systémech jsou vždy -- naopak třeba na Win 98 velmi často nainstalované nejsou.
Možná proto mi to tenkrát nešlo, měl jsem win98, co kdyby to někdo na win98 testnul?
http://www.volny.cz/teststranek/nezlomitelna-pomlcka/

Dodatek: Prohlížeče Opera 7.xx zobrazují ‑ podobně jako podtržítko, ale podle mne to je dneska bezvýznamné.
SuE
Profil
tak jsem to testla, ačkoli nejsu typický uživ win98, protže tu mám nainstalované asi i nějaké fonty navíc, a funguje to.
IE6, FF 1.0.7 ok,
Opera 8.0.2 nezalomí ale zobrazí se čtverečky místo pomlčky :-(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0