« 1 2 3 »
Autor Zpráva
g2pay
Profil
aa
Chamurappi
Profil
Pan g2pay zjevně rád porušuje pravidla Prací a zakázek a tentokrát i nechává po sobě binec. Provedeme mu něco?
(Tento příspěvek jsem měl rozepsaný dřív, než se objevila ta stížnost vedle…)
Davex
Profil
Chamurappi:
Provedeme mu něco?
Ten člověk by si asi zasloužil varovný vykřičník, protože podle různých indicií také přeprodává MSDN licence Windows 7, které nejsou určeny k prodeji, ale nemám zbytečnou tisícovku, abych to mohl dokázat. Už se ho na to ptal shaggy a jenikkozak.
BeloQ
Profil
jenikkozak:
beloq@seznam.cz
Moderátor jenikkozak: Přesunuto ze smazaného inzerátu.
Anonym86
Profil *
Nedoporučuji pro BeloQa vytvářet jakýkoliv skript - vyžadujte platbu před odevzdáním práce !!!
Kcko
Profil
Připojuji se k nedůvěryhodnosti zadavatele topicu. Práci vyžaduje poslat dopředu a po otestování prý zaplatí ...
Samozřejmě jsem tak neučinil, a od té doby se zadavatel neozval, ač jsem mu zaslal screenshot funkční aplikace.

Adminům nebo někomu kompetentnímu poskytnu emailovou komunikaci, která bude sloužit jako důkazní materiál.
jenikkozak
Profil
Kcko:
To ale přece nemusí znamenat, že je zakladatel tématu nedůvěryhodný. Třeba je jen podezřívavý, na čemž není nic špatného. Pokud jste se nedomluvili na zaplacení zálohy, o čemž ses tu nezmínil, pak ji nebyl povinen platit.

Že BeloQův záměr není v pořádku a že by většina správců webů nebyla nadšená, kdyby na nich někdo podobným způsobem parazitoval, je fakt. Téma však k ledu bylo přesunuto pozdě, takže teď už je to stejně zase asi úplně jedno, jestli inzerát zůstane, nebo bude smazán.
Kcko
Profil
jenikkozak:
Je nedůvěryhodný. Již na začátku jsem mu řekl, že aplikaci nahraji po zaplacení nebo alespoň po zaslání screenshotu o provedení platby. Ve finálne požadoval zaslání aplikace a po otestování by teprve zaplatil. Vzhledem k tomu, že tu má jeden příspěvěk a celá komunikace s ním vypadá nedůveryhodně (alespoň mě to tak přijde, i dle toho jak komunikoval ...)

Minulý týden jsem tu pro někoho připravoval rekurzivní navigace. Demo -> zaplacení -> zaslání kódu, absolutně bez problému.
Velmi mi to připomína tento případ: http://kcko.cz/nesmyslna-poptavka.jpg i když tohle je ještě horší, protože podmínky za jakých to bude dodáno byly jasné od začátku, komunikuje celý večer a pak se odmlčí, když zjistí, že mu to prostě nepošlu bez důkazu o zaplacení? Mě je to vcelku jedno, měl jsem to hotové hned, nestrávil jsem nad tím moc času a tolik jsem netratil, ale může to být ponaučení pro ostatní.
David1256
Profil
Zmíněnému pánovi bych moc neodepisoval, za práci neplatí. Už jsme tu na diskusi byli svědky více případů a stížností, kdy neplatil. Myslím, že ale v klidu stačí ten poslední.
Davex
Profil
Takže co s ním uděláme? Zatím jen mění přezdívky a stížnosti na něj se množí.

naKokos: Sylar varuje před nespolehlivostí

BeFun: drpovi (Eraplixovi) nechtěl platit, na což si drp stěžoval i předtím

BeloQ: Anonym86 (připojil se Kcko) doporučuje nechat si zaplatit předem

Domnívám se, že si na něj nikdo nezasedl a stížnosti budou oprávněné.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Davexe:
„...a stížnosti budou oprávněné.“
Též se mi to tak jeví. Kromě toho má zřejmě potíže zvyknout si na měsíční prodlevu mezi inzeráty, i když na druhé straně to vychází na osm inzerátů za deset měsíců, což zas tak hrozné není (nevím ovšem, kolik jich bylo smazáno):

3. 3. 2012: Hledám CSS kodera + HTML, chci snadnou věc
12. 5. 2012: Poptávka: SMS zdarma z PHP script (duplicita smazána)
18. 5. 2012: Nakódování Designu z .PSD do HTML & (možná Javascript)
30. 9. 2012: Hledám schopného, mladého programátora z .PSD do PHP + CSS
5. 10. 2012: Hledá se koder z .PSD do HTML,CSS + PHP (rychle)
2. 12. 2012: Vytvoření jednoduchého přidávání
4. 12. 2012: Poptávka: Zabezpečení webu

Znehodnotit svoje příspěvky, byť v reakci na subjektivně nepříznivý vývoj vlákna, sice myslím není vyloženě proti pravidlům, ale minimálně to vnímám jako nezdvořilé vůči diskutujícím, kteří si dali práci s odpověďmi — dle moderátorské poznámky se tak stalo ve vláknu Názor + Odhad ceny webu "TravaX.cz" a také ve vláknu Smazat (původně nejspíš nadepsaném "http://befun.cz").

Přidal bych uživatele g2pay/naKokos/eRax/BeFun/BeloQ mezi sledované a při dalším přestupku zvážil ban.
grafikmarek
Profil
je to nedoveryhodny zadavatel
Vypracovaval som mu tento script
problem bol ten ze ja som mu tie kody poslal, akonahle malo dojst vyplateniu, tak uz odbocoval od temy, alebo sa vyhovaral ze to nejde.
avsak ja som jeho web nasiel a zistil som ze moje kody tam uz naplno bezia a bez najmensich problemov. je to web http://befun.cz/
a na facebooku https://www.facebook.com/BeFunCz?fref=ts

Dufam ze to bude dostatocnym varovanim pre ostatnych, aby s nim nespolupracovali, kedze podla fb ma este velke plany
Petr ZZZ
Profil
Další kousek:
9. 12. 2012: Poptávka: Naprogramování webu

Možná bychom s tím banem neměli vyčkávat příliš dlouho.
Joker
Profil
Ostatně, na co se vlastně vyčkává? Ohledně případného postihu jsou, jak vidím, tři pro, nikdo proti.
Já osobně taky nic proti nemám.

Takže ban? Či má někdo lepší řešení?
Davex
Profil
Časově neomezený ban byl udělen. Od této chvíle má Dominik zakázáno na tuto diskusi chodit a psát.
TheEliot
Profil *
Chamurappi
Davexi
.
.
.

Všetci ktorých podviedol ma prosím kontaktujte na skype: websector.eu
Ps: Niečo sa chystá, a chcel by som, aby ste boli súčasťou akcie.
final
Profil
ani mne asi pred pol rokom nezaplatil, je to podvodník a najradšej by som bol aby všetky jeho weby boli zmazané(zarába/bal aj na nelegálnych skriptoch ako hry trav(ian) a pod.), ale pravdepodobne také niečo ani poskytovateľ hostingu nemôže
Petr Gräf
Profil
Jsem na tom stejně pánové, ale napsal jsem na NIC a odpoved:
drzitel bude vyzvan na veskere nam zname udaje k oprave
udaju, ktere jsou uvedeny v centralnim registru. Pokud tak ve stanovene lhute
neucini, registrace domeny muze byt v souladu s Pravidly registrace zrusena.
Pro reseni je treba pocitat s dobou cca 45 dnu.
Petr Gräf
Profil
Ze strany befun.cz a g2pay.cz přišel pokrok.

Vysvětlení člena q2pay na moje emaily a další nedůvěru: "Jenže, my jsme zjistili, že podvodné jednání udělal jeden člen z týmu, který jednal jménem BeFun a g2Pay a podobně, maily mazal. Dokonce tu byli i změněny hesla o čemž jsme samozřejmně nevěděli. Jménem BeFun a g2pay udělal celkem dost podrazů. Nějaký XXX XXX. Takže za tento problém se omlouváme, jelikož my za něj nemůžem."

V tuto chvíli je komunikace bezproblémová a je snaha o zpětné vyřešení. To že je to jiný člověk jde poznat i ze stylů jak jsou psány emaily.
jenikkozak
Profil
Jde o typické chování, které pracovně značím jako 2B (1A je vyhrožování policií, 1B je vyhrožování soudy, 2A popisuje scénář, kdy se pachatel stane obětí zákeřných intrik svého bratra, 2B je společnost, která se stala terčem podvratných praktik bývalého člena).
Nevidím důvod pro zrušení banu. (Zajímavé, že to vysvětlení je psáno stejně mizerně, jako se tady g2pay prezentoval.) A ani se mi ho hledat nechce.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Gräfa:
Jménem BeFun a g2pay udělal celkem dost podrazů.
V průběhu více jak půl roku a absolutně bez vědomí skutečného majitele? To zní velmi nepravděpodobně.

Nějaký XXX XXX.
Kdo má zájem na utajení jména údajně skutečného podvodníka?
Petr Gräf
Profil
To XXX jsem tam napsal schválně já, protože ho nechci uvádět (nejsem si jistý jak je to ošetřeno v zákoně a nerad bych měl problémy), ale v mailu to jméno mám.

"V průběhu více jak půl roku a absolutně bez vědomí skutečného majitele? To zní velmi nepravděpodobně." - Je to syn jejich známých, dával mu peníze na to, aby nám zaplatil a on je rozfofroval. (prý...)

Zatím mi peníze nedošly, jakmile dojdou, tak vám sem napíšu, když né tak taky a podle toho zjistíme, jestli je to jen další výmluva. Ale příběh byl takový, že jsem je 3 měsíce otravoval a nic, a prostě jsem se na to přes vanoce vybodl a pak mi napsali. Příjemný jsem na něj nebyl, ale po 3 mailech šlo poznat jíné psaní. Do téhle diskuse jsem to psal spíše proto, aby jste veděli a kdyžtak se na admin@g2pay.cz taky obrátily třebas s kopijemi mailu a zkusili to...

Já se s penězi za tu práci už rozloučil, takže by to bylo spíše překvapení.


Ban bych rozhodně ale nerušil.

-----------------------------------------

Kdyby to někomu přišlo jako jejich obhajování, tak sorry, píšu ve zkratce jen to co mám v mailu a jaký mám z toho pocit. Rozhodně to byla chyba všech lidí od g2pay a befun, že si to nepohlídali. Ale stejně tak nanic by bylo kdybych byl ticho a neřek vám, že svitla naděje. Ostatně kdo jsem si můžete samy zjistit, jsem tu pod pravým jménem...tož zatím se mějte;-)
Joker
Profil
Chamurappi:
V průběhu více jak půl roku a absolutně bez vědomí skutečného majitele? To zní velmi nepravděpodobně.
Tak možné to je, hlavně pokud to je nějaký relativně známý (jak píše Petr Gräf) a skutečného majitele krmí zkreslenými informacemi (nebo přímo lže), může docela trvat, než skutečnému majiteli dojde jaká je situace a začne to nějak řešit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra Gräfa:
nejsem si jistý jak je to ošetřeno v zákoně a nerad bych měl problémy
Tak nám ho pošeptej. Napiš ho do svého příspěvku a ten vzápětí uprav, my si jméno přečteme v historii editací.
Davex
Profil
Petr Gräf:
Co jsem dohledal, tak za zmíněné weby komunikovala pouze jedna neplnoletá osoba, takže příjmení asi zveřejnit nemůžeme (jméno jsem zmínil v [#11], souhlasí?).

U jedné z domén se před třemi týdny změnila adresa vlastníka a před týdnem jméno vlastníka s uvedenou adresou v hotelu Four Seasons v Sydney. Připadá to někomu standardní?

Sylare, drpe, Anonyme86, Kcko, grafikumarku, TheEliote, finale, Vám také někdo napsal?
Petr Gräf
Profil
Poprvé se adresa změnila na ten popud, ze jsem NIC napsal, ať si tu předešlou ověří a oni je vyzvali k opravě, jinak by byla za 45 dní zrušena registrace. 2-há změna byla díky tomu, že byla doména prodána (pokud jsem ty maily od něj pochopil, tak befun.cz). Pokud to nezmění i u g2pay, tak jim vyprší registrace, a to cca za 20 dnů.


Jméno toho kluka by mělo být Daniel.


Připomínám, že sem jen přepisuju co mi psal ten člověk mailem. Zkoušeli jste na ten mail(admin@g2pay.cz) psát někdo ještě někdo?
Davex
Profil
Petr Gräf:
Potřeboval bych se v tom zorientovat. Takže doména befun byla prodána jinému vlastníkovi a ty si píšeš s tím novým vlastníkem (Martinem) na této adrese z g2pay? Nebo si píšeš s tím starým vlastníkem (Dominikem), který to chce řešit a vymlouvá se na někoho třetího (Daniela), který je dlužníkem?
grafikmarek
Profil
Davex:

tak mne sa nikto neozval, sem tam im napisem na adresu beloq@seznam.cz cez ktoru som s nim komunikoval, ale ani mi neodpise.
Petr Gräf
Profil
grafikmarek:
Druhá možnost (Nebo si píšeš s tím starým vlastníkem (Dominikem), který to chce řešit a vymlouvá se na někoho třetího (Daniela), který je dlužníkem).
Petr Gräf
Profil
Zdravím, tak nakonec má práce byla zaplacena, takže je vše OK a bylo to "jen" selhání jednoho člověka.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0