Autor Zpráva
kopi
Profil
Zdravím,
nevíte někdo, jak udělat, aby se web na mobilu automaticky zobrazoval na šířku? Bez nutnosti otočení mobilu?

Jde to vůbec?

Díky.
Tomášeek
Profil
kopi:
Eh, jak si to představuješ? Že budu držet telefon v ruce na výšku a web se mi načte vzhůru nohama? K čemu by to bylo dobré?

Orientace se dá detekovat pomocí mediaqueries, web otočit o 90stupňů transformací. Ale využití pro to fakt nevidím.
RastyAmateur
Profil
kopi:
Našel jsem nějaký starší příspěvek na stack overflow. Já ovšem s manifestem nemám zas tak super zkušenosti, nikdy mi nefungoval na 100% podle představ, tak jsem hledal i dál a vypadá to, že tu stránku v určitých případech prostě musíš o 90° otočit... Inspirovat se můžeš na css-tricks nebo tady.

Na tom csstricks máš dole odkaz na nějaký projekt, můžeš zkusit i to. Ale to se zdá nepodporovat Safari.


Jaj, Tomášeek byl rychlejší :D

Ale využití pro to fakt nevidím.
Nechci ti odporovat, samosebou měl by to být uživatel, kdo si vybere, jak na web bude koukat, ale je pravda, že některé stránky jsou na úzko fakt ošklivé a když tímto uživatele donutí otočit ten mobil a koukat na to alespoň trochu ve zvětšené a čitelné formě, tak by to mohlo vést víceméně k užitku.
Tomášeek
Profil
RastyAmateur:
je pravda, že některé stránky jsou na úzko fakt ošklivé
Což není problém můj coby uživatele, ale autora webu, že není schopen naservírovat web hezky.

a když tímto uživatele donutí otočit ten mobil a koukat na to alespoň trochu ve zvětšené a čitelné formě, tak by to mohlo vést víceméně k užitku.
Nebo druhá alternativa, že uživatel uteče. Já třeba na telefonu nikdy na web na šířku nekoukám, protože mi držení telefonu takto nevyhovuje. Ale kdo chce kam, ...
Mlocik97
Profil
Ja s vami nesúhlasím pre browser hry a špecifické aplikácie (napr. HBO GO že by zobrazoval film na výšku?) je povinná orientacia na šírku rozumné riešenie ak nechce tvoriť nativnu app.
Tomášeek
Profil
Mlocik97:
Nezdá se mi, ze bychom se bavili o tvůrci online hry nebo specifické aplikace, pokud není schopny vygooglit si základní věc v CSS...

V kontextu dotazu využití fakt nevidím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0